Kasety na broń i biżuterię

kasety na broń i biżuterie klasy I

Kasety na broń i biżuterię to z reguły pojemniki o klasie bezpieczeństwa minimum klasy I.

Czym muszą charakteryzować się kasety na broń?

Jeśli chodzi o kasety na broń to  zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26.08.2014 roku muszą posiadać minimum klasę bezpieczeństwa S1. Klasę tą określa norma PN-EN 14450.

Dlatego przymierzając się do zakupu broni nie masz wyjścia i dodatkowy wydatek będzie z tym zakupem związany. Warto wspomnieć, że sama ustawa nie precyzuje miejsca w którym ma być sejf, czy kaseta na broń – warunkuje jednak posiadanie broni posiadaniem sejfu do jej przechowywania.

Być może nie każdy wie, ale obowiązek posiadania kasety na broń klasy S1 nie oznacza wcale potrzeby przytwierdzenia jej do podłoża lub ściany. Oczywiście wszystko zależy od właściciela, ale nie ma on obowiązku montowania na stałe bezpiecznego pojemnika w którym przetrzymuje się broń.

Kaseta na broń – jaką wybrać?

Wybierając broń na pewno zastanawiasz się jaki sejf, czy kasetę na borń wybrać. Kasety na broń jakie są wymagane muszą mieć min. klasę S1, ale to od Ciebie zależy jakiej klasy kasetę kupisz. Tutaj prawdopodobnie kryterium wyboru będzie kwota limitu wartości chronionej. Zatem im wyższa klasa kasety tym limit ten będzie większy. Warto wybrać tą wyższej wyższej klasy, bo przecież przy okazji możemy przechowywać w nim wartościowe rzeczy, czy gotówkę i tym samym upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu, mówiąc przysłowiem.

Przy okazji zakupu można przemyśleć, czy dobrym wyborem nie byłby sejf łatwy do ukrycia, tzw. sejf ścienny. Łatwy dostęp do zawartości, montaż na odpowiedniej dla siebie wysokości i możliwość jego ukrycia wydają się odpowiednimi argumentami.

Kasety na biżuterie

Podobnie jak w przypadku broni dobrze przy wyborze kasety na biżeterię kupić taką z minimum klasą bezpieczeństwa I. To zapewni nam na pewno lepszą ochronę niż kaseta bez certyfikatu. Oczywiście oprócz tego absolutnego minimum, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wybierzmy raczej znanego producenta niż zwykła marketową kasetę. A dlaczego tak? Otóż jakość wykonania, często wyposażenie jest napewno lepszej klasy. Dodatkowo renomowani producenci udzielają z reguły długoletniej gwarancji, a ich produkty są po prostu pewnej jakości, nie zawiodą nas.

Kasety metalowe, te na biżuterię czy broń to praktyczne i estetyczne rozwiązanie do przechowywania i organizowania biżuterii. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, skóra sztuczna czy tkaniny, i oferują różne konfiguracje wewnętrzne, zależnie od rodzaju biżuterii, jaką planujesz przechowywać.

Budowa kasety na biżuterię może różnić się w zależności od jej typu i przeznaczenia. Wiele klasycznych kasety na biżuterię jest wykonanych z drewna, co nadaje im elegancki wygląd. Drewno może być lakierowane, malowane lub pozostawione w naturalnym kolorze. Skóra często używana do wykończenia zewnętrznej warstwy kasety. Skóra dodaje elegancji i może być dostępna w różnych kolorach.

Zazwyczaj kasety na biżuterię posiadają solidny zamek, który zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów. Mogą to być zamykane na klucz, zamek szyfrowy lub magnetyczny. Wnętrze kasety jest często podzielone na różne przegródki, aby można było przechowywać różne rodzaje biżuterii oddzielnie.

Wkładki mogą obejmować poduszki, wkładki lub specjalne ukształtowane obszary, aby utrzymać poszczególne elementy biżuterii w miejscu. W niektórych modelach znajduje się wbudowane lusterko, co ułatwia noszenie i dobieranie biżuterii.

Kaseta z przegródkami i wkładkami

Zazwyczaj wykonane z drewna, skóry sztucznej lub tkaniny. Posiadają przegródki i wkładki, aby oddzielić różne elementy biżuterii, takie jak pierścionki, naszyjniki, bransoletki itp. Często wyposażone w lusterko wewnętrzne.

Kaseta na pierścionki

Specjalnie zaprojektowana do przechowywania pierścionków. Wewnątrz znajdują się otwory lub wkładki, aby utrzymać pierścionki na swoich miejscach. Może mieć jedną lub wiele warstw, zależnie od ilości biżuterii.

Kaseta na naszyjniki

Z reguły dłuższe, aby pomieścić naszyjniki. Posiada haczyki lub specjalne miejsca, aby uniknąć plątania się naszyjników. Niektóre modele posiadają suwaki, aby łatwiej dostosować długość sekcji.

Kaseta na bransoletki

Odpowiednia do przechowywania różnych rodzajów bransoletek. Wewnątrz może mieć specjalne poduszki lub wkładki, aby utrzymać bransoletki na miejscu.

Kaseta na zegarki

Przeznaczona do przechowywania zegarków. Może zawierać specjalne wkładki lub poduszki, aby zabezpieczyć zegarki przed zarysowaniami.

Kaseta na biżuterię podróżną

Zazwyczaj jest mała i przenośna. Posiada różne sekcje do przechowywania różnych rodzajów biżuterii. Często wyposażona w mechanizmy zabezpieczające, aby zapobiec przypadkowemu otwarciu podczas podróży.